Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Yabancı

Ben doğmadan birkaç ay önce babam bizim küçük kasabamıza gelen bir yabancı ile tanışmış. Babam ilk gördüğüandan itibaren bu yabancıya hayran kalmış ve hemen bizimle yaşamaya davet etmiş. Yabancı teklifi hemen kabul etmiş ve birkaç ay sonra da ben doğmuşum.Büyüdüğümde onun ailemizdeki yerinden hiç şüphe etmedim ve varlığını soruşturmadım. Benim küçük aklımda herkesin özel bir yeri vardı.
Benden beş yaş büyük olan ağabeyim Bill'i örnek alırdım. Ben de küçük kız kardeşim Fran'e ağabeylik yapardım. Annem ve babam birbirlerini tamamlayan öğretmenlerdi. Bana ahlaki değerleri neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğrettiler. Masalcımız ise yabancı idi.
o en güzel masalları bilirdi. Maceralar, esrarengiz olaylar, komediler onun günlük konuşmalarıydı. Her gece bütün aileyi büyülemiş bir şekilde etkisi altına alırdı.
Politika, tarih yada bilim hakkında ne zaman birşeyleri merak etsem o hepsini bilirdi!
Geçmişi bilir, günümüzü anlar, gelecek hakkında tahminlerde bulunurdu. Çizdiği resimler o kadar gerçek idi ki, onları seyrettikçe sıksık güler yada ağlardım.
O bütün aileye karşı arkadaşçaydı. Babamı Billi ve beni büyük bir beyzbol maçına ilkkez o götürdü. Bizi her zaman film seyretmeye teşvik ederdi.
Yabancı devamlı konuşurdu, babam pek umursamazdı, fakat annem bazen sessizce kalkıp, bizi onun uzak diyarlar hakkındaki hikayeleri ile büyülemiş halde bırakıp odasına çekilirdi.(Merak ediyorum da acaba yabancının evden gitmesini istemek iş miydi?) Tahmin edeceğiniz gibi babam evi belli aahlaki değerlere göre yönetirdi.
Fakat her nasılsa yabancı kendisini bu değerlere uymak zorunda hissetmezdi. Örneğin evde sadece bizim değil arkadaşlarımızın ve yetişkinlerin de küfür etmesi yasaktı. Fakat yabancı sık sık benim kulaklarımı çınlatan ve babamı yerinde kıvrandıran küfürler ederdi. Gördüğüm kadarıyla yabancının yaptıklarına hiçbir zaman karşı çıkılmadı. Babam alkollü içki içmezdi ve eve sokulmasına izin vermezdi. Fakat yabancı bize hayatın diğer yanlarını da gösterdi ve bizi aydınlattı! Bize sık sık bira ve diğer alkollü içkilerden sundu.
Sigarayı lezzetli, puroyu erkekçe ve pipoyuentellektüel olarak tanıttı. Özgürce konuşurdu. yorumları bazen açık seçik, bazen imalı ve genellikle de mahcup ediciydi. Şimdi düşünüyorum da kadın erkek hakkındaki ilk izlenimlerimi ondan öğrendim.
Geriye dönüp baktığımda, sanırım yabancıdan daha fazla etkilenmemiş olmam benim için bir şans. Zaman geçtikçe yabancı anne ve babamın değerlerine daha fazla karşı çıkıyordu. Fakat yaptıklarına çok nadiren karşı çıkıldı ve evden ayrılması hiç istenmedi.
Yabancının evimize gelmesinin üzerinden otuz yıl geçmişti.Artık yabancı babama ilk yıllardaki kadar ilginç gelmiyor, fakat bugün babamların evine gidecek olursanız onu köşede durmuş kendisini dinleyecek, resimlerine bakacak birilerini beklerken görürsünüz.

ADI MI?....

biz ona kısaca TV dedik

SAGOL KARDEŞ:);) :)

sen de sağol kardeşim. okuyan gözlerine sağlık

ilk bakışta yabancı bir kişi sandım...tv çıkınca şaşırdm...gerçekten çok güzeldi tşkkrlr...

ben de size teşekkür ederim kardeşim. okuyan gözlerine sağlık

Ellerine sağlık kardeşim çok manidar bir paylaşımda bulunmuşsunuz.

Buyazıyı okurken kim evine böyle birisini alma cesareti gösterebilir diye düşünürken sonucu okuyunca ürperdim. :-[ :-[ :-[

İşte vahim olanda bütün değerleri alt üst edeci olan bu cihazların evimizde baş köşede olup,dinimizin yasakladığı fiillerin normal şeyler haline dönüşüp izlenmesinede sebeb oluşudur...........

Mevla bizleri zamanımızın bu fitnesinden muhafaza eylesin.............. :'( :'( :'(

Acı ama gerçek. Teşekkürler...

ben de sizlere teşekkür ederim alanyasultanı ve sevda kardeşlerim. yorumlarınız için de teşekkür ederim

Ellerine sağlık kardeşim çok manidar bir paylaşımda bulunmuşsunuz.

Buyazıyı okurken kim evine böyle birisini alma cesareti gösterebilir diye düşünürken sonucu okuyunca ürperdim. :-[ :-[ :-[

İşte vahim olanda bütün değerleri alt üst edeci olan bu cihazların evimizde baş köşede olup,dinimizin yasakladığı fiillerin normal şeyler haline dönüşüp izlenmesinede sebeb oluşudur...........

Mevla bizleri zamanımızın bu fitnesinden muhafaza eylesin.............. :'( :'( :'(
amiiinn.... ecmeiinnn....

emeğine sağlık aktarcı. malesef tv evlere gireli gelen misafirlerle bile muhabbet kalmadı. her gelen tv yi seyredip sonra kalkıp gidiyor

yorumunuz için teşekkürler kardeşlerim. okuyan gözlerinize sağlık

Hikayeler

MollaCami.Com