Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Öğrencilere süpriz gelişme..Burslar 180 YTL oluyor!

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, üniversite öğrencilerine verilen öğrenim kredisi ve bursların 160 YTL'den 180 YTL'ye çıkarılacağını açıkladı.

Bakan Çelik, öğrenim kredisi ile bursların 2009 yılı için yüzde 12,5 artırılacağını kaydetti. Halen 760 bin öğrenci Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan (Yurtkur) kredi veya burs alıyor. Bu yıl için 73 bin civarında öğrenciye burs, 175 bin civarında öğrenciye de kredi verilmesi planlanıyor. Öğrencilerin üniversitelerin açıldığı ilk ay Yurtkur yurtlarına akın ettiğini belirten Çelik, "İlk aylarda yurt kapasiteleri yüzde 120'e çıkıyor; ama sonraki aylarda öğrenciler çevreyi tanıdıkları için yurttan ayrılıp arkadaşlarıyla ev tutuyor. Kapasite yüzde 75-80 civarına düşüyor." dedi.

allah razı olsun bu haber çok sevindirdi ya.....

ağzım kulaklarımda aklıma bişey gelmiyor yazmak için :D::D

:D ecmaın ıns.hayırlı yerlerde harcamanız dılegıyle..

Burslar iyi güzel de kredilerin geri ödemesi var ::)

+20 ytl güle güle harcayın inşallah :)

sağolun...
inşallah hayırlı yerlere harcarım bakalım ocakta yatar artık heralde....

ya ayırp yatırım yapayım azıcı azıcık yada bursaya kitap fuarına gitmeyi düşünüyorum ve bu maksatlı yaptığım kumbaraya atarım her ay marta kadar baya bi birikir heral....

Bunları faizi ile birlikte geri ödeyeceğiz. 8 milyar borç. Az da değil. 3 ayda bir 600-700 milyon ödeyerek zor kapanır bu borç birde çalışmayı düşünmüyorsan. Şimdi rahat edeceğiz ama bakalım 1 sene sonra ne yapacaz. Mevlam yardımcımız olsun

hadin bakalım,gözünüz aydın.... :D :D :D
hepinizin adınada çok sevndm.... ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Başbakanlık alanlar için çok iyi ama öğrenim alanlar için guvercıne katılıyorum

yorumlarınız için teşekkürler

Bunları faizi ile birlikte geri ödeyeceğiz. 8 milyar borç. Az da değil. 3 ayda bir 600-700 milyon ödeyerek zor kapanır bu borç birde çalışmayı düşünmüyorsan. Şimdi rahat edeceğiz ama bakalım 1 sene sonra ne yapacaz. Mevlam yardımcımız olsun

Haklısınız. Benim yarısında aklım başıma geldi ve kestirdim. Okul bittikten sonra para kazanma gibi bi durumumuz olmazsa parayı gene babamız ödeyecek diye düşündük ve kestirdik. ;D
Ama yine de kardeşlerim adına sevindim. Güzel günlerde harcasınlar inşallah.

Başbakanlık alanlar için çok iyi ama öğrenim alanlar için guvercıne katılıyorum

yorumlarınız için teşekkürler

acizane başbakanlık alıyor ama bende krediyi ödeyecem olsun o devede kulak kalır bursun yanında:D

ilk fazladan 20 ytlyi aldık geçenlerde tabi ki 8 inde pek bişey kalmadı o ayrı mesele ;D ;D ;D

Egitim Haberleri

MollaCami.Com