Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

>>bir komandonun son mektubu>>

KOMANDO OLMAK ONURUMDUR
OLUR YA BİR ÇATIŞMADA ÖLÜRSEM
ARKAMDAN YAS TUTMAYIN
BIRAKIN TOPRAĞIMDA RAHAT UYUYAYIM
BEDENİMDEN KOMANDOMU ÇIKARMAYIN
ONLAR BENİM GURURUMDUR
ÖLÜNCE KEFENİM OLACAK
BAŞIMDAN MAVİ BEREMİ ÇIKARMAYIN
O BENİM ŞANIM ŞEREFİM OLACAK
AYAĞIMDAN BOTLARIMI ÇIKARMAYIN
ONLAR NİCE YOLLAR AŞACAK
ŞEHİT OLURSAM SIRAT KÖPRÜSÜNDEN GEÇECEK
ELİMDEN TÜFEĞİMİ ALMAYIN
O BENİM MEZARIMA SEMBOL OLACAK
YARAMIN KANINI SİLMEYİN
AHİRETTE HESABI SORULACAK
GÖĞSÜMDEN KÖR KURŞUNU ÇIKARMAYIN
O BENİM MADALYAM OLACAK...
....................

Bu şiir, Hakkari - Çukurca - Üzümlü Jandarma Sınır Karakolu'nda görevliyken 12 Aralık 1993 günü saat 21.00 sıralarında bölücü eşkiya ile yapılan silahlı çatışmada kahramanca çarpışarak şehit düşen Mustafa oğlu, Sakarya 1972 doğumlu Jandarma Komando Onbaşı Zekeriya Gözyuman'ın (1972/4) şahsi eşyaları içerisinden çıkmıştır.

Sizler Varoldukca Bizlerde Varız Bu Ülkede Alimler,Zekeriyalar Bitmez ALLAH HEPİNİZİN YERİNİ CENNET MEKANI EYLESİN.

ALLAH'IM SİZİ ÖDÜLLENDİRDİĞİ GİBİ BİZİDE ÖDÜLLENDİRSİN

Sizler Varoldukca Bizlerde Varız Bu Ülkede Alimler,Zekeriyalar Bitmez ALLAH HEPİNİZİN YERİNİ CENNET MEKANI EYLESİN.

AMİİİNNN RABBİM HEPİMİZE GERÇEK ŞEHİTLİKLER NASİP ETSİN...ne kadar birbirimizi yesekte bu vatanı bölemeyecekler...ellerine sağlık paylaşım çok etkiledi.. :'( :'( :'(

ALLAH'IM SİZİ ÖDÜLLENDİRDİĞİ GİBİ BİZİDE ÖDÜLLENDİRSİN

amin :'(

İnsanın Milli duygularını coşturan, adeta tüyleri diken diken eden, harika bir şiir olmuş, :'( :'( :'( :'( Rabbim böyle yiğitleri başımızdan eksik etmesin, zaten böyle yürekler olduğu müddetçe Allah'ın izniyle vatanımızın sırtı yere gelmez İnşaAllah...
Bu değerli paylaşım için çok teşekkür ederiz Cepni... :'( :'( :'(

Teşekkürler!Emeğinize sağlık.

Serbest Kürsü

MollaCami.Com