Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

>>ORUÇ tutmayanlar Bayramda ne yapacak!?>>

bugün şeker almaya çıktık,

hanımın biri markette hem bakıyor çikolotalara hemde kalite kontrol yapıyor,

bizim evlat dedi ki ''hani oruçta çocuklar bile dışarda bişey yemezdi,niye yiyo şimdi bu teyze,canım çekti!''

ne diyeceğimizi bilemedik,

şimdi oruç tutmayanlar içinde bayram mı yani,(Rabbimin izin verdikleri hariç tabii)

oruç tutanlar af edilme ümidi,sevinci,bir farzı yerine getirme mutluluğu ile bayram yaparken oruç tutmayıp alenen yiyip içenler bayramda ne yapacak?

neyin mutluluğunu yaşayacak?

çocuklarına neyin bayramını anlatacak ?

ve yeni kıyafetlerini hangi yüzle giyip kapı-kapı niçin gezecekler?

veeee.......................?

ben çıkamıyorum işin içinden,

Rabbim kınayıpta başa gelenlerden etmesin,maksat kınama değil,

ne yapacakları kesinn....oruç tutmuş gibi davranacaklar bayram yapacaklar güyaa... >:(

:-\ :-\ :-\
Ben de çok merak ediyorum. Onlar için bayram neyi ifade ediyor ::)

kardeslerim dedikoduya gecit vermiyelim belki hastalar maziretleri var Allah bilir diyecegiz
Allah onlarada nasip etsin ve onlar icinde dua edecegi.saygilar

kardeslerim dedikoduya gecit vermiyelim belki hastalar maziretleri var Allah bilir diyecegiz
Allah onlarada nasip etsin ve onlar icinde dua edecegi.saygilar

aynen molla mensubuna yakışan hidayetimiz için dua etmektir değil mi?

dedikodu mu sizce bu ?

oruç tutmasa bile dışarda şapur şupur yemek edepten midir?

muhakkak dua edicez,Rabbim hidayet versin,amin,

Oruç tutmayanlara: Bari dışarıda milletin içinde saygısızca yemeyin'' dediğimizde; ''Kişisel bir şey kardeşim özgürlük var medeniyet var seni ilgilendirmez'' diyenlere ne cavap verelim???

dedikodu mu sizce bu ?

oruç tutmasa bile dışarda şapur şupur yemek edepten midir?

muhakkak dua edicez,Rabbim hidayet versin,amin,

Allah insanin basina vermesin benim tanidiklarim var deyil oruc tutmak namazi bölüyor ve mecburu yiyor cünkü seker hastasi insanlar hemen yemesse komaya girebiliyor ve komadan cikamaz disarisini düsünemezki veya baska hastaligi vardir baska bir sey kalmadida bunumu tartisiyoruz insan hasta oldumu kendini düsünür.saygilar

Allah insanin basina vermesin benim tanidiklarim var deyil oruc tutmak namazi bölüyor ve mecburu yiyor cünkü seker hastasi insanlar hemen yemesse komaya girebiliyor ve komadan cikamaz disarisini düsünemezki veya baska hastaligi vardir baska bir sey kalmadida bunumu tartisiyoruz insan hasta oldumu kendini düsünür.saygilar

çok iyimser bir açıdan bakmışsınız. ama bende bu sene oruç tutmayan o kadar çok insanla karşılaştım ki bahaneleri sıcak, günlerin uzun olması, çalışma hayatlarını etkilemeleri vs. idi:(

işin kötü yanı artık, oruç tutmadıkları için çekinme utanma yok

Serbest Kürsü

MollaCami.Com