Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Google Web Tarayıcısı: Google Chrome

- Google Chrome açık kaynak kodlu tarayıcı projesidir.

- Tarayıcı, V8 olarak adlandırılan sanal javascript makinesi içeriyor. V8, günümüz internetinin en önemli bileşenlerinden olan Javascript'in performansını artırmayı hedefliyor.

- Adres satırının altında görmeye alıştığımız sekmeler, pencerenin üzerinde bulunuyor. Her bir sekme farklı bir işlem olarak görünecek, sekmelerden herhangi biri kitlendiğinde, çöktüğünde bu performansı etkilemeyecek.

- Adres satırının otomatik tamamlama özelliği olacak. Bu tamamlama hem önceden ziyaret ettiğiniz siteler hem de popüler olan ancak sizin ziyaret etmemiş olduğunuz sayfaları da içerecek.

- Varsayılan açılış sayfası tıpkı Opera'da olduğu gibi en çok ziyaret ettiğiniz web sitelerinin ekran görüntüleriyle açılacak. Aşağıdaki ekran görüntüsünden de bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz, buna ek olarak sayfadaki sağ bölümde son eklediğiniz imler ve yaptığınız bazı aramalar bulunacak.

- Zararlı sitelerle mücadele etmek için özellikler geliştirilecek. Siz bu siteleri ziyaret etmek istediğinizde uyarı gelecek.

Kısa bir özet yapmak gerekirse, işte Google Chrome'un göze çarpan en önemli artı ve eksileri:

+ Sade bir tasarıma sahip.
+ Açılma ve yeni sekme açma hızı çok iyi.
+ Pop-up engelleyiciye sahip.
+ Phishing koruması sunuyor.
+ Gizli sörf imkanı sunuyor.
+ Her sekme ayrı bir işlem olarak çalıştığından, çözkmelerde tüm tarayıcı bir anda çökmüyor.
+ JavaScript performansı oldukça yüksek.
+ Adres çubuğu son derece kullanışlı.

- RSS desteği yok.
- Reklam engelleme söz konusu değil.
- Ana sayfa düğmesinin neden gizli olduğunu anlamak güç.
- İşlemci kullanımı çok yüksek (Bunu artılar arasında saydığımız her sekmenin ayrı bir işlem olarak algılanması ile ilgisi var).

Google Chrome'un tanıtım kitapçığına buradan bakabilirsiniz.

Google Chrome'u yapanlardan dinleyin..!

indirmek için tıklayın

şuan bunu kullanıyorum.firefoxtan çok daha hızlı.çok sade.her sekmeyi ayrı bir işlem olarak kaydetiği için bir sekmede problem olsa diğer sekmeden devam edilebiliyor.ben çok beğendim.ilerde daha da geliştireceklerini düşünürsek google yine yaptı yapacağını ;)

Kullanan var mı? ::)

evet kardeşim..
ben kullanıyorum çok hoş bir proğram ayrıca kendi download özelliğide var
firefox gibi birde girilen sitelerin listesi geliyor ekranda olduğu gibi istediğin ekrana tıklayınca giriyor siteye

Bugün kullanmaya başladım, hakikaten hızlı. Görünüm de çok sade. ;)

Ben de yeni kurdum ve kullanıyorum ama o kadar da hızlı değil :-\

Firefox da ki google aramalarım daha hızlıydı ::)

benimde bilgisaraya gönderen kardeşimiz adı "opera "diye bir şey yüklemiş aynı bunun gibi

explorer vazifesini görüyor..

Opera da güzel...

Opera da güzel...

tşk ederim sağolun beyendiğinize sevindim..

Ben de yeni kurdum ve kullanıyorum ama o kadar da hızlı değil :-\

Firefox da ki google aramalarım daha hızlıydı ::)

hala böyle mi düşünüyorsun kardelen..belki o zaman başka bir sebepten yavaşlamıştı. ::) hızı gerçekten farklı.

benimde bilgisaraya gönderen kardeşimiz adı "opera "diye bir şey yüklemiş aynı bunun gibi

explorer vazifesini görüyor..

opera hiç kullanmadım. kimi operayı tercih ediyor, kimi firefoxu , kim chromu, kimi i.exporerda ısrar ediyor. herkesin aradığı özellik farklı demekki..

opera hiç kullanmadım. kimi operayı tercih ediyor, kimi firefoxu , kim chromu, kimi i.exporerda ısrar ediyor. herkesin aradığı özellik farklı demekki..

Bizde 3 ü de var kardeşim :D firefox hariç..
Ben operayı kullanıyorum genellikle ama google chrome hakikaten çok güzel ;)

hala böyle mi düşünüyorsun kardelen..belki o zaman başka bir sebepten yavaşlamıştı. ::) hızı gerçekten farklı.

Halen böyle düşünmüyorum. Kurduğum günden itibaren kullanıyorum, Chrome'dan çok memnunum.
Bizim bölgesel olarak internette bir sorunumuz varmış, yeni öğrendim :s
Paylaşım için yeniden teşekkürler :)

chrome , opera , firefox , safari ve explorer kullanıyorum..
explorer hariç diğerleri gayet hızlı açıyorlar..

explorer'ın yeni sürümü baya hızlı ve görselliğide yenilenmiş ...
chrome gerçekten hızlı yalnız güvenli olmayabilir diye düşünüyorum
gizli bilgilerimizi saklamada google'nin üstüne yok
chrome ' da google ın ürettiği tarayıcıysa pek güven olmaz sanki ...
firefoxla arasındaki önemli olan farkı hızı onuda eklentilerle vs. kapatabiliyoruz

Program Tanıtımları

MollaCami.Com