Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Eğe kemiği

Bir rivayette Hz. Havvanın Hz. Ademin eğe kemiğinden yaratıldığı haber verilir.
Eğe kemiği,erkeğin göğüs kafesinde yer alır;akciğeri çevreler,kalbi darbelerden korur.Bu konumuyla eğe kemiği ne kadarda kadına benzer...Kadın da tıpkı eğe kemikleri gibi erkeğine nefes alacak bir yuva sunar,onun hayatına genişlik,göğsüne ferahlık kazandırır.Eğe kemikleri akciğeri çevreleyerek kalbe giden hayat yollarını açık tuttuğu gibi,doğrudan kalbide korur.Bir kadını aşkı erkeğinin kalbine bu dünyada hayat suyu taşır,onu sancılı sevmelerden uzak tutar.Öyleki,eğe kemiği kırılmadıkca kalbe zarar gelmez.Kadında erkeğinin kalbini kırmamak adına kırılmayı,ezilmeyi göze alır.Eğe kemiğinin yapısıda kadına benzer.Güçlü fakat ince ve narindir.Kadında sabırlıdır,acıya,ayrılığa ve vefasızlığa sabreder.Bununla birlikte,kolayca kırılıverecekmiş gibi inceciktir,tatlı bir kavisle erkeği saran zarif bir biçimi vardır.Eğe kemiği erkeğin yan tarafında yer alır.Kadında varlığını ve koruduğunu hissettirmeden sessizce ve gizlice yanında durur erkeğinin...
bir kitapta okudum çok hoşuma gitti paylaşmak istedim .umarım beğenirsiniz...

teşekkür ederiz cuhadar, harika bir benzetme olmuş.

elinize sağlık güzel bir paylaşım devamını bekleriz Allah'a emanet olun saygı ve dua ile..

Çok güzel bir benzetme olmuş.Teşekkürler,emeğine sağlık

Güzel bir paylaşım teşekkürler...

teşekkürler kardeşim çok hoş bir benzetme olmuş sağolun

evet benzetme çok güzel :)
paylaşım için teşekkürler...

teşekkür ederiz cuhadar, harika bir benzetme olmuş.

çok hoş bir paylaşım.

bu hoş benzetme için teşekkürler cuhadar kardeşim ;) emeğinize sağlık :)

okuyup yorumladığınız için ben teşekkür ederim :)

okuyup yorumladığınız için ben teşekkür ederim :)

Güzel bir paylaşım teşekkürler...

gözlerinize sağlık gihanna kardeşim :)

Serbest Kürsü

MollaCami.Com