Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Arkadaş mısın Dost mu?

Arkadaş evine geldiğinde misafir gibi davranır,dost geldiğinde icabında buzdolabını açıp istediğini alır. Arkadaş ağladığını görmez, dostun omuzuysa senin gözyaşlarınla ıslanır. Arkadaş davetine bir paket hediyeyle gelir; dost sana yardım için erken gelir, toparlanman için geç geç gider. Arkadaşını yattıktan sonra ararsan rahatsız olur; dost neden bu kadar geciktiğini sorar,derdini anlatman için. Arkadaş kavgadan sonra herşeyin bittiğini düşünür,dost tekrar arar. Arkadaş zaaflarını kullanabilir, dost zevklerini öğrenir ve onlara hitap eder. Arkadaş daima onun arkanda olmanı ister, dost her zaman senin arkandadır. Arkadaş zayıflıklarını bilirse başına kakar, dost bunları örtmeye çalışır. Arkadaş seni ikinci görmek ister, dost ikincin olmaktan şeref duyar.Arkadaş sıkıntın olmadığında yanındadır,dost sıkıntın olduğunda sana koşar. Arkadaşlarına sen huzur vermeye çalışırsın, dostunsa sana huzur vermeye çalışır.

Tesekkurler, cok guzel tarif...

Gerçekten de arkadaş ile dost arasındaki farklılık ancak bu kadar objektif bir şekilde dile getirilebilirdi... ;)
Demek ki hepimiz de yeri geldiğinde dost, yeri geldiğinde arkadaş oluyoruz... ::)
Allah (c.c.) cümlemize hayırlı arkadaşlıklar ve hayırlı dostluklar nasip eylesin... ::)
Teşekkür ederiz Hicran... :)

paylaşım için teşekkürler güzeldi...

:)

HZ ALLAH yazandanda bızımle paylaşandan da razi olsun

teşekkurler hıcran kardeşim

Paylaşımınız için teşekkürler kardeşim.
Kendi kendime arkadaşın ve dost un tarifini yapmamıştım.
Bu paylaşımı okuyunca şöyle bir gözden geçirdim hakikaten çok güzel tarif edilmiş.

Tüm kardeşlerime böyle dostlar nasip eylesin mevlam........

Amin..Allah razı olsun okuyunca kimin dost kimin arkadaş olduğunu birkezdaha kavramış oldum :)

Serbest Kürsü

MollaCami.Com