Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Marka Kent Gaziantep'ten Görüntüler

canım benim baklava bahane antep ve kardeşliğimiz şahane ;)

:-[

çok teşekkür ederim kardeşim

yahun sen ne yaptın böyle oturp aglayalım mı şim di he.
memleket te burcu burcu koktu be hasret giderdik yorum
yakın zaman da bi zayert edriz inşalah

oy oy ağlama benide ağlatacan :'(

aman aman aman ha aglamak yok.ama iyi bi hasret giderdik emegine saglık
bir antepli olrak çoksevindim bu görüntüleri görünce,teeşkkürler

aman aman aman ha aglamak yok.ama iyi bi hasret giderdik emegine saglık
bir antepli olrak çoksevindim bu görüntüleri görünce,teeşkkürler

rica ederim ne demek
bir nebze olsun antebe olan hasretinizi giderdiysem ne mutlu bana

Hayvanat Bahçemizi Görmeyi İstemez misiniz? ;)

Kuş Kafesi

İçinde yüzlerce türün bulunduğu kuş kafesi 400 m² alana sahip 30 m yüksekliğinde hayvanların yazın ve kışın içerisinde rahatlıkla uçabilecekleri şekilde dizayn edilmiştir.
Tropik ortamda yaşayan kuşlar için kışın ısıtılan kapalı bölümler de mevcuttur. Kuş kafesinde 90 cins ve 929 adet hayvan bulunmaktadır
.

Akvaryum

Deniz ve tatlı su canlılarının bulunduğu akvaryum bölümü 1200 m² alana sahip ve 450 ton su kapasitelidir.3 adet deniz akvaryumu ve 18 adet tatlı su akvaryumu olmak üzere toplam 21 adet akvaryum bulunmaktadır. 74 tür ve 2700 adet balığımız mevcuttur

Maymun Evi

Maymun Evi-400m² kışlık,500m² yazlık alana sahip olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Bu bölümdeki hayvanların kışlık barınaklarında kalorifer sistemi kurludur. Toplamda değişik türlerde 8 cins ve 30 adet maymun bulunmaktadır.

Sürüngen Evi

İçerisinde değişik türde Yılanların ve Timsahın bulunduğu Sürüngen evi–100 m² kışlık, 250 m² yazlık alana sahip olup Sürüngen evinde bulunan yılanlar ve timsahlar kışın alttan ısıtmalı bölümlerde muhafaza edilmektedir.

Çift Tırnaklılar

Çift tırnaklı hayvanların bulunduğu bölümde her farklı tür hayvan için ayrılan 20–25–30 dönümlük alanlar etrafı şok telleri ile muhafaza edilmiştir. Bu bölümdeki hayvanlara doğal yaşam koşullarındaki uygun ortamları sağlanmıştır. Bu Bölümde Lama, Kızılgeyik, Beyazgeyik, Karaca, Kamerun Koyunu, Ceylan, Dağ Keçileri ve doğal ortama adapte olmuş diğer türlerimiz mevcuttur.

Tek Tırnaklılar

Zürafa, deve, zebra, kanguru, atlar, yak ve deve kuşları kışın kapalı alanda yazın ise her bir türün yaşam standartlarına uygun şekilde dizayn edilmiş doğal ortamına yakın yazlık alanda barınmaktadırlar. Bu alandaki hayvanlarımızın birçoğunun nesli tükenmekte ve bölgemize uzak olan türlerden oluşmaktadır.

Yırtıcılar

Yırtıcı hayvanlar bölümünde yazlık ve kışlık bölümler bulunmakla beraber kışlık bölümler kaloriferle ısıtılmaktadır. Aslan, kaplan, leopar, jaguar, puma, ayı, kurtlar, bu bölümdedir.

Yırtıcı Kuşlar

İçerisinde değişik türlerde yırtıcı kuşları barındıran Yırtıcı Kuş Kafesi–700 m² alana sahip olup her tür yırtıcı kuş için ayrı bölümlere ayrılmıştır.

Kümesler

Kümesler 400m² alan içerisinde değişik türlerdeki kümes hayvanlarının her bir türünü ve bir birleri ile aynı ortamda yaşaya bilen kümes hayvanlarını bulunduğu 10 ayrı kafeslerden oluşmaktadır.

Firdevciğim ellerine sağlık.Gezmemiştim ama bu gidişimde inş gezeyim Hakikaten güzel görüntüler.Dülük babanın n etarafında oluyor bu hayvanat bahçesi........

Gezi Rehberi

MollaCami.Com