Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Nisan Yağmuru Hakkında Hadis-i Şerifler..

yillar once hep biriktirirdik sifa niyetine icerdik...bir kez daha hatirlamis olduk Allah razi olsun

Ben teşekkür ederim hepinize ayrı ayrı,Rabbim sizlerden de razı olsun.. :)

Geç kalmış sayılmazsın Karasevdam kardeşim,toplanması gereken tarihlere dikkat edelim inşaallah.. :)

Rabbim,hem madden hem de manen şifa versin herkese,hepimize inşaallah.. ::)

ben içtim arkadaşlar dokturların teşhis edemediği hastalığım iyileşti .Her ne rahatsızlığınız varsa tasviye ederim .Allah herkese şifa versin

Allah (c.c) razı olsun... :)

teşekkürler..

bu yağmur suyunu 7 gün sabah aç karına içiliyo diye biliyorum ben acaba yanlışmı? bilen kardeşlerimiz varmı?

Ben ilk defa okuyorum. Vesile olanlardan Allah razi olsun.

bu yağmur suyunu 7 gün sabah aç karına içiliyo diye biliyorum ben acaba yanlışmı? bilen kardeşlerimiz varmı?

[color=green]Peygamberimiz (s.a.v)’den rivayet olundu ki:

Eshab-ı Kiram : (o ilaçtan) Bize de haber ver,Ya Rasulullah dediler,Rasulullah (s.a.v):

‘’Nisan yağmurunu alınız (toplayınız).O’na;70 defa Fatiha-i şerife,70 defa İhlâs-ı şerif,70 defa Felak suresini,70 defa Nâs suresini,70 defa Tesbih duasını ((Sübhanallahi vel-hamdü
Lillâhi ve lâ ilâhe illallâhü vâllahü ekber ve lâ havle velâ
kuvvete illâ billâhil-aliyyıl-azîm )) okuyunuz.Sonra,[b]7 gün devamlı olarak sabah akşam birer bardak içiniz
.Beni hak Peygamber olarak gönderen Cenâb-u Hakk’a yemin ederim ki,Cebrâil Bana dedi ki ; Bu sudan içen kimsenin,cesedinden,damarından,sinirinden,etlerinden,o kimseye ağrı,acı veren rahatsızlığını Cenâb-u Hakk giderir ve o kimseye sıhhat ve afiyet verir.’’

Rabbim sizlerden de razi olsun,dermansız dert vermesin.
Maddi manevi şifa versin cümlemize.

bereketli yağmurlar nisan yağmurları başladı kardeşlerim hatırlatalım istedim :)

S A Nisan ayında rasulallah efendimiz dünyaya teşrif etmişlerdir eğer nisan ayında yağmur yağmaz ise o sene yılanlar zehirsiz kalır cünkü onlar zehrini nisan yağmurundan alırlar balıklar o sene inci yapamazlar zira onlarda incisini nisan yağmurundan yaparlar.İnsanlardanda nura kabiliyeti olanlar nuru alır zulmete kalibiyeti olanda zulmeti alır bunların her biri birer kerameti rasuldür eğer bir kimse bu yağmurun suyunu toplarda ona şu dualar okunursa bir kimse içerse biiznillah her derde derman olur çünki nisan ayında yağan yağmur bir cok hastalıklara şifadır ancak bu doğrudan havadan inen su olacaktır evlerin oluklarından akan sular olmaz buna okunacak dualar her biri tamam olunca (hu)ismi celali suya üflenecek sonra sabah ac karnına o sudan içilecek okunacak dualar 70 salavatı şerife 70 fatihayı şerife 70 ayetelkursi 70 legat ceeküm 70 kafirun suresi 1 yasin i şerif (mübinlerde suya hu denecek) 70 ihlas suresi 70 felak suresi 70 nas suresi 70 subhanallahi velhamdülillahi velaa ilahe illallahü vallahü ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim okunur (talebeyken aldığım notlardan)

Toplayan ve okutturup içen kardeşlerimize şifa olsun inşaallah....
İstifade edemeyenler içinse yarın son gün;hatırlatmak istedim..Yağış olan yerler varsa,toplasınlar toplayabildiklerini bugün inşaallah,şifalar olsun :)

Toplayan ve okutturup içen kardeşlerimize şifa olsun inşaallah....
İstifade edemeyenler içinse yarın son gün;hatırlatmak istedim..Yağış olan yerler varsa,toplasınlar toplayabildiklerini bugün inşaallah,şifalar olsun :)

Çok güzel bir paylaşım Allah razı olsun,ben istifade etmek isterim ama nisan ayı geçyi bugün 12 mayıs bu yağmuru nisan ayında toplamak gerekmiyormu?

Çok güzel bir paylaşım Allah razı olsun,ben istifade etmek isterim ama nisan ayı geçyi bugün 12 mayıs bu yağmuru nisan ayında toplamak gerekmiyormu?

Cümlemizden inşaallah kardeşim..Miladi takvime göre hesap yapılmıyor,Rumi takvime göre hareket ediyoruz...Misal olarak,bugün miladi takvime göre 13 Mayıs,fakat Rumi 30 Nisan....Bugün son gün yani..Çünkü Nisan yağmuru suyu,Rumi takvimde Nisan ayının yedisinden ay sonuna kadar toplanabiliyor....Bu yıl için geçerli olan tarih ise şöyle idi,

Rumi 7 Nisan,Miladi 20 Nisan'a denk geliyordu..Toplanması gereken tarih ise,

Miladi takvime göre, 21 Nisan 2011 - 13 Mayıs 2011

Bilgi için teşekkürler ;)

Teşekkürler kardeşim tamda nisan ayındayız, beraberce istifade etmek ümidi ile..

Yağmur yağarken yapılan dualar kabul olunurmuş, lütfen dualarınızda bizleride unutmayın.

Allah c.c. cümlemizden razı olsun...

R.Ahir

MollaCami.Com