Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Istambul'a giderseniz uğrayın - Mehmet Emin Tokadi hz. -

senede 2 kere ziyaret etmek kısmet oluyor istanbula yakın bulunmak güzel.
ne hazindirki 3 yılı geçti tamirat var hala düzenlenemedi kabri şeriflerinin yanına girilemiyor
bu bahar ziyaretimizde tamiratın bitmiş olmasını temenni ediyorum

bu arada ben mezarin tam olarak nerde oldugunu bilemedigim icin giriste okumustum duamda sormadim da... biride gostermedi :) ...daha cok vaktimi oranin bakimini ustenen kadinla konusmakla gecirdim....

ya ben giriste okuyim duam gider diye dusunmustum cok gaflet mi yaptim ben simdi yurtdisindayim...hem kadinla konusmak biranda cazip geldi daldim ....cunku o tarz bi is yapmak istiyordum :( gonullu o acidan....

2008 ziyeretimde tamir başlamıştı çoluk cocuk gittik..tamirat var diye kapamışlar.çocukların ilk ziyareti olduğu için önmeliydi.duvara çıktım.çalışanları çağırdım.beni yabancı turis sandılar ingilizce no no falan.bağırdım lan gelin oğlum ben türküm.neyse biri istemeye istemeye geldi.kilitli saç kapıyı araladı buyur dedi.nerelisin dedim.erzurumluyum dedi.ooo hemşeriyiz dedim .bak kardeşim.uzaklardan geldim.buraya bir daha ya gelirim ya gelemem aç şu kapıyı kabrin başında az dua edip çıkalım.istemeye istemeye açtı...ziyaretimizi çoluk çocuk yapmış olduk..şahsen 1983 lerde ilk ziyaretimde gayet bakımsız sade bir yerdi engel hiç yoktu.çünki bakımsız bir yerdi..şimdilerde farklı.....lakin inşaatın hala devamı ilginç.Mevlamız ziyaretlerimizi niyyetlerimizi kabul buyursun.sevdikleri hürmetine

amin ecmain.

2015.aralık...düzenlemeler olmuş.tokadi hazretlerinin kabri ,o alanda yeni yapılan küçük bir camii n önünde ,kıble tarafında..mevlam şefaatine nail eylesin

Mehmet Emin Tokadi Hz lerinin kabri olarak mezarlığın içindeki demirlerle çevrili kabrimi ziyaret ettiniz?

yoksa başka biryeri mi?

benim bildigim baska bir yerde

demirle çevrili olan yer değil..caminin önünde.....

ziyarete devam

inşaallah

Gezi & Seyehat

MollaCami.Com