Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Denizli Şivesi

Arkadaşların dediği gibi şivelerimize sahip çıkmalıyız.Bizim kullandığımız kelimeler de var konu içerisinde ;)
çok teşekkürler kardeşim şu halimde iyi geldi :)

arada böyle bazı şiveli konuşmalar oluyo başka şehirlerden gelip burda yaşayanlarla,mesela konuşuyoruz ben bi şiveyle konuştum,bakıyorum anlamadı dedigimi anlamadın sanırım diyorum evet diyo...açıklama yapıyorum...eşimde bende şiveli konuşmayı daha çok seviyoruz....saol v.ebyaz...

neyzen.lal,talebecik ve leyya kardeşim gözlerinize sağlık, ben teşekkür ederim.

Şive genellikle denizli- acıpayam şivesi.. Yani Özay Gönlümün memleketi. Bu şive ile (ninenin mektubu) serisi yapmıştı. Ben Acıpayam doğumluyum, oradan biliyorum.. Selamlar....

Göller yöresi kütahya vs hep benzer şive zaten :)

Yazı yazıvedin mi gari :)

Denizli'de görmüştüm adam loto bayi afiş yaptırmış: "Oynecesen oyneve gari" diye

yer bandırmaspor-buldanspor maçı. bandırma spor taraftarları bağırıyor:
-bandırma, bandırma...
buldanlılardan cevap:
-bandircez, bandircez... :) :) :) :)

çok güzeldi...memleketimizn heryeri ayrı bi güzellik...

Şive genellikle denizli- acıpayam şivesi.. Yani Özay Gönlümün memleketi. Bu şive ile (ninenin mektubu) serisi yapmıştı. Ben Acıpayam doğumluyum, oradan biliyorum.. Selamlar....

Denizlinin bir çok ilçesi böyle konuşur. Sadece Acıpayama mahsus değil. Acıpayamlıların konuşmasıda süperdir.

Özay gönlümde tavas ilçesinin kızılca bölük kasabasından diye biliyoruz biz.
Yorumunuz için teşekkürler.

Göller yöresi kütahya vs hep benzer şive zaten :)

Yazı yazıvedin mi gari :)

Denizli'de görmüştüm adam loto bayi afiş yaptırmış: "Oynecesen oyneve gari" diye

Yalnız Kütahya da gaari değil gaali derler.
Çok dikkatimi çekmişti. "Vecesen vee vemecesen veme" ;D

Komik Yazılar

MollaCami.Com