Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

SENİ BENİM ELİMDEN KİM KURTARACAK

Bir seferden dönüşünde ağaçların mebzul bulunduğu bir yerde kılıcını bir ağaç dalına asıyor ve Allah Resulü istirahat

buyuruyor. Bu’res isminde ki kafir kılıcı oradan kaptığı gibi Allah Resulünü tepesine dikiliyor. Keşhk diyor ki şophenhavır

bu vakayı nakleder ve Resülullah’a karşı hayranlık duyardı. Bu ne müthiş cesaret bu ne yürektir diyor şophenhavır Hz.

Muhammed’de (SAV) adam başına dikildiği zaman şimdi seni benim elimden kim alacak. Hiç tereddüt etmeden avazı

çıktığı kadar Allah Resulü bağırıyor Allah diyor. Allah. Beşerin zalim elinden zalim kılıcı kim alacak. Allah. Zalimleri kim

tedip edecek. Allah. Gaddarları kim dize getirecek. Allah. Allah diyor. Bu ne cesaret bu şecaati kutsiye, karşısında galip

görünen adam sarsılıyor elinden kılıç düşüyor Allah Resulü alıyor. Şimdi seni kim kurtaracak. Şurada Ya Resulullah diyor

iyi ve kötüden kötüsü sen olma diyor. Adamın lafına bakın. Bir iyi birde kötü var. Bu iyi ve kötü taksiminde kötü sen

olma Ya Resulullah diyor. O kötülük bana yaraşırdı. Kılıcı koyuyor diz geliyor Allah Resulüna. Müslüman olmasa bile teslim

oluyor. Kavmine döndüğü zaman diyor ki Ben insanlığın en hayırlısının yanından geliyorum. Gözü dönmüş kâfir bile. O’nun

yumuşatıcı ikliminde Rahmetellin âlemin Rahmet deryalarından gelen yağmurla o günün küfrü bile yumuşamış. Peygamber

hakkında kadirşinas davranıyor. O’nu zevceleriyle O’nu tasarruflarıyla O’nu değişik halleriyle bu gün tenkit ettiği gibi

tenkit etmiyor. Demek ki demokrasi yamaçlarında yetişse bile insan demokratik düşünceye ulaşamayan insanlar var.

Demek ki saygı çok inkişaf etse bile saygının zerresinden nasibi olmayan insanlar var ve ebu cehilden daha mütemerrit.

Bu’res kafiri diyor ki ben insanlığın en hayırlısının yanından geliyorum.

paylaşım için teşekkürler kardeşim

GÖZLERİNİZE SAĞLIK

paylaşım için teşekkürler kardeşim

Allah razı olsun kardeşim

Paylaşımınız için Teşekkürler...

bir ben anlamadım demek ne anlatıldığını ! :saddd:

neden? çünkü anlaşılır şekilde yazılmamış devrik cümleler var !

paragraf yok, konuşma çizgileri yok....

iki kere okudum birkere daha okumam herhalde....

bir ben anlamadım demek ne anlatıldığını ! :saddd:

neden? çünkü anlaşılır şekilde yazılmamış devrik cümleler var !

paragraf yok, konuşma çizgileri yok....

iki kere okudum birkere daha okumam herhalde....

Bende bir tek kendimi zannederdim bu konudan muzdarip. Iyi, yalniz degilmisim.

Ve bende pek bisi anlamadim yazidan. Mümkünse düzenleyebilirmisiniz kardesim? Güzel bir konuya benziyor..

bende anlamadim :)

Çeviriye benziyor sanki

Orjinali bu olsa gerek

anise açılmıyor !

Bu yazıyı araştırdım Fettullah Gülen'in sohbet videosunun yazıya dökülmek istenmiş hali olduğunu anladım,

Kıssanın orjinalini tekrar yüklemeye çalışıyorum, Ayancık müftülüğünün hazırlamış olduğu bir slaytta buldum.

[ATTACH=CONFIG]86[/ATTACH]

Resmi büyültmek için üzerine tıklamanız yeterli

Sahâbe-i Kirâm

MollaCami.Com