Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


Kabe-i Muazzama da Sel..


KABE'DE SEL-1970'lerin sonlarına kadar, Kabe'de sık sık sel baskınları yaşandı. Kabe'nin bulunduğu alan çevresine göre çukur olduğu için yağmur yağdığında etrafındaki dağlardan gelen sel suları bu alanı dolduruyordu.


HACER-ÜL ESVED BİLE KIRILDI-1974 yılında Kabe-i Şerif yağmur sebebiyle Hecer-ül Esved taşına kadar sular altında kaldı.En güçlü sel 1941 yılında yaşandı.Bu baskında Hacer-ül Esved taşından bir parçanın koptuğu söylenir.


YÜZEN BİR YAPI GİBİ-1941 ve 1974 yıllarındaki sel baskınlarında Kabe havuzun içinde yüzen bir yapı gibi göründü


ARABALAR BİLE YÜZDÜ!-1941'deki sel baskını o kadar güçlüydü ki arabalar bile su üzerinde yüzdü. Yağmurun hemen ardından çekilmiş bu fotoğraf, insanların şaşkın bakışlarını yansıtıyor...


EN ESKİ MABED- İnsanlığın en eski mabetlerinden, Müslümanların kıblesi Kabe, tarih boyunca hem insanların hem de doğa olaylarının tehdine karşı hep korunarak bu günlere kadar ayakta kaldı.


YÜZEREK TAVAF-Safa ve Merve arasında say yapanlar görünüyor. Bu koridor boyunca 7 kez yürümek gerekiyor ve toplam katedilen mesafe yaklaşık 3.5 km. Normal koşullarda en az 1 saat sürüyor. Su içinde ise oldukça zor.


YÜZME VE İBADET MOLASI-Sel baskınında yüzerek tavaf yapmaya çalışan ve ibadete ara verip Kabe'nin duvarlarında dinlenen Müslümanlar...

الله أكبر
الله أكبر الله أكبر
الله أكبر الله أكبر الله أكبر
الله أكبر الله أكبر الله أكبر الله أكبر


الله أكبر
الله أكبر الله أكبر
الله أكبر الله أكبر الله أكبر
الله أكبر الله أكبر الله أكبر الله أكبر

Allah'ım sen ne büyüksün..

teşekkürler kardeşim..Allah'ım sen ne büyüksün..

teşekkürler kardeşim..
ben teşekkür ederim değerli yorumun için..

Paylaşım ve bilgiler için teşekkürler kardeşim,Allah razı olsun...Paylaşım ve bilgiler için teşekkürler kardeşim,Allah razı olsun...
ben teşekkür ederim..sizdende..Paylaşım ve bilgiler için teşekkürler kardeşim,Allah razı olsun...


ben teşekkür ederim..sizdende..

Evet ben bu en sondaki fotografı, misafir olarak gittigimiz bir memlekette bir camide görmüştüm ve çok şaşırmıştım. O fotografı gördükten sonra, araştırdım ki gerçektende böyle birşey varmış.

Ellerinize saglık kardeşim, bilgiler için teşekkürler kardeşim.


Mollacami Foto Galerisi

MollaCami.Com