Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Bilgisayarı simgeyi tıklayarak kapatalım

XP'de "Bilgisayarı Kapat" düğmesini masaüstüne taşıyarak masaüstünüzden bir kısayolla bilgisayarı kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için masaüstünde Sağ Tık>Yeni>Kısayol komutunu verin. Gelen pencerede komut satırına '' Shutdown -s -t 00 '' yazmak.
Daha Sonra Kısayolun İkonunu Özellikler>>Simge Değiştir'den "Bilgisayarı Kapat" İkonu Yaparak bilgisayarınızı masaüstünden kapatabilirsiniz....
Farklı bir yolda şu
Ctrl+Esc ->t ->k tuşlarına sırası ile basarsanız bilgisayarınıza hızlı bir kapama komutu vermiş olursunuz

teşekkürler zambak kardeşim..

sagolasın prof kardeşim sıze layık talebe olmaya calısıyoz ;D

teşekkürler zambak kardeşim..

:)

ilgınıze ben teşk ederim ::)

kapama çokmu zor.. ;D ;D

kapama çokmu zor.. ;D ;D
;D zamandan tasarruf dıyelım ;D yorumunuz ıcın teşekkurler

paylaşım için teşekkürler ama şevkinizi kırmak istmeiyorum lakin biraz boş iş gibi görünüyor....

paylaşım için teşekkürler ama şevkinizi kırmak istmeiyorum lakin biraz boş iş gibi görünüyor....
:) est kardesım belkı arayana faıdesi olur dıye ekledım , Yorumunuz için teşekkur ederım :)

allah razı olsun inş... anlayışınız için teşekkür ederim..ben chip forma takılıyordum ama artık buradaki kardeşlerime yardım edeceğim pc (bilgisayar) konusunda..

allah razı olsun inş... anlayışınız için teşekkür ederim..ben chip forma takılıyordum ama artık buradaki kardeşlerime yardım edeceğim pc (bilgisayar) konusunda..
İns kardesım cumlemızden ıns ;) paylasımlarınızı beklıyoruz :)

size öyle gelebilir sevgili kardeşim.ama bnm gibi yeni pc kullanıcıları için size göre ufak tefekte olsa bizim için önmli oluyo.gerek duyabiliyoruz bazan.... ;) ;) ;)

Öğrendiğimiz İyi Oldu Ellerine Sağlık

Rica ederim kardeşlerim :)

Bir kısa yol da ben söyleyebilir miyim ::) :)

Alt+f4 tuşları açık pencereleri kapatıyor. Açık pencere olmadığında ise "Bilgisayarı kapat" komutu çıkıyor. "Beklemede" "Kapat" "Yeniden başlat" "İptal" sağ-sol okları ile seçmek istediğiniz bölüme gelin ve enter'layın.
Birazdan yapacağım gibi :D (alt+f4 - kapat - enter)

Bilgi için teşekkürler Zambak kardeşim ;)

benim işlem daha basit arkadaşlar..

bunu kullanabilirsiniz.. yaptığınız işlemlerden hiçbir farkı yok..

1.. klavyede power yada log out tuşu varsa o tuşu
2.. kasanın power düğmesine basıp çekmek..

tamamen normal kapanma işleminin aynısını yapıyor.. düğmelere basıp çekeceksiniz.. o işlemleri kendisi adım adım yapıyor...

PC Ipuclari

MollaCami.Com