Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Yaralıyken bile sabah namazını kıldı

Yaralıyken bile sabah namazını kıldı

Peygamberimizin (a.s.m.) güzide sahabeleri namaza öylesine önem verirlerdi ki, onun uğrunda hiçbir engel tanımazlardı. Namaz yolunda savaş, yaralanma, ölüm bile vız gelirdi. Dünyada iken Cennetle müjdelenenlerden Hz. Ömer (r.a.), kanlı bir suikaste uğramıştı. Yarasından kanlar akarken evine getirilmişti.
– Yemek ister misin, diye sormuşlardı.
– Hayır, cevabını vermişti.
– Su içer misiniz?
– Hayır.

Bunun üzerine etrafındaki sahabeler:
– Namaz kılacak mısınız, diye sormuşlardı.
Hz. Ömer’in âdeta gözleri parlamış, yavaş yavaş enerjisi tükenmekte olan vücuduna can gelmişti.
– Evet, kılacağım, dedi.
O yüce insan, yarasından kanlar akarken sabah namazını kılmış, namazı terk etmeyi aklından bile geçirmemişti.

Said Demirtaş

Rabbim en zor anımızda bile namazı layıkıyla kılanlardan eylesin. Rabbim bir an bile nefsimizle başbaşa bırakmasın

Allah razı olsun kardeşim.

Amin cümlemizden İnşallah...

Allahım ibret alanlardan eylesin

ibadet aşkını mübarekler ne de hoş yaşayarak anlatmışlar....
emeğinize sağlık güzel kardeşim....

Dua'lara yürekten amin...
Haklısın Lâl ibadetin de en güzeli yaşayan yine onlar.Elbette onlar gibi olamayız ama en azından bir nebzede olsa onları örnek alarak, kıldığımız namazlarda dahi onların hayal ederek onların izinden gidebiliriz.Mevlâm böyle bir idrakı nasip eylesin.
Okuyan gözlerinize, hisseden yüreklerinize sağlık arkadaşlar...

Hz. Ali anlatıyor: Hz. Peygamber(a.s.m), rükûda şu duayı okuyordu: "Allah'ım! Senin için rükûa vardım, Sana iman ettim, Sana teslim oldum. Kulağım, gözüm, beynim(iliğim), kemiğim ve damarım(sinirim), sana karşı huşu içerisine girmiştir." (Müslim, Müsafirin, 201.)

Rabbim en zor anımızda bile namazı layıkıyla kılanlardan eylesin. Rabbim bir an bile nefsimizle başbaşa bırakmasın

Menkıbeler

MollaCami.Com