Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Margarinin Zararları

Ne yediğinizi biliyormusunuz?
Her ikisi de hemen hemen aynı kaloriye sahiptir..Tereyağı ve margarin. Harvard Tıp Fakültesi'nin çalışmasına göre tereyağıyla karşılaştırılınca margarin yemek kadınlarda kalp hastalığına yakalanma riskini %53 artırıyor. Tereyağının gıda değeri yüksek olmasına rağmen margarinin çok düşüktür. Çünkü katkılıdır. Tereyağı margarinden çok daha lezzetlidir ve diğer yiyeceklerdeki tatları zenginleştirir. Tereyağı yüzyıllardır bilindiği halde, margarin 100 yıldan az bir süredir yapılmaktadır. Ve şimdi margarine gelelim...
Yağ asitleri çok yüksektir. Koroner kalp hastalığı riskini üç katına çıkarır. Kanser riskini beş katına çıkarır. Anne sütünün kalitesini düşürür. İŞTE EN İLGİNÇ KISMI!!..
Margarin, plastikten yalnızca 1 molekül farklıdır. İşte bu gerçek beni hayatım boyunca bir daha margarin yemekten alıkoymuştur. Kendiniz de deneyebilirsiniz:
Bir paket margarin alın ve gölge bir yere koyun, iki gün içinde şunları gözlemleyeceksiniz:
-Üzerinde bir tane bile sinek yok!. (Bu size birşeyler anlatmalı)
-Çürümemiş ve kötü kokmamıştır... Çünkü hiçbir besin değeri yoktur ve üzerinde hiçbirşey gelişmez. Hatta mikroorganizmalar bile yerleşmez..Neden??..
Çünkü nerdeyse plastiktir.. Evdeki plastik kablonuzu eritip de tostunuza sürer misiniz?

//Alıntıdır

paylaşım için teşekkürler..

evet bu yüzden kulanmıyoruz :) haber için teşekkürler ;)

Evet hep kullanmama sebebini soruyorlar,artık bilimsel olarak rahatlıkla cevap verebiliriz ;)

bir ricam olacak margarin yaginin yenmedigini duymustum yoksa ben mi yanlis duydum

evet kullanılması tavsiye edilmiyor :)
margarin gereken yerlerde tereyağı kullanıyoruz...
onu da emin olduğumuz yerlerden alırsak hem sağlık hemde takva açısından daha iyi olur kanaatindeyim :)

Allah razı olsun bilgilerimizi tazelemiş oluyoruz iyide oluyoooo

Allah c.c sizden de razı olsun arkadaşlar..Teşekkür ederim..

Allah c.c. hepinizden razı olsun kardeşlerim...

Rabbim sizden de,hepimizden de razı olsun inşaallah..Amin..

Rica ederim kardeşim

Sağlık Haberleri

MollaCami.Com