Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Mektup (ruhumun hicranı )

Sana bu mektubu,yüreğimin en zayıf yerinden yazıyorum,gece yarısında,gece yarasına inat yazıyorum bu satırları sana,yüreğimin ince işlemeli yerlerinde,senin hasretin dolaşıyor hissediyorum, baykuşlar ötüyor beynimin bütün hücrelerinde,fısıltılarını dinliyor ama yinede ruhumun hicranına kulak veriyorum seni hala yüreğimin en ücra köşelerinde hissedebiliyorum
Hangi yıldızdır bilmem ki ,beni alıp götürüyor bu diyarlardan,bırakıyor beni yeryüzünün en yüksek yerinden aşağıya,düşüyorum bu düşüş beni yaralıyor,öldürüyor da,yinede anlatamıyorum içim deki seni sana………….
Söyleyemem diyorsun ya içimdekileri, ben senin içinde miyim gülüm niye düşüyorum bu beton yığınlarına,mutluluk provaları yapmak tan usandım gayrı,her gün aynı masalı anlatıyorum kendi kendime,usanıyorum ,usanıyorum,sevdamı yıllarca içimde saklamışım ben yıllarca saklamışım benliğimi, korumuşum sahte hırsızlardan,verilen her gül demetini tepmişim ellerimle,sadece mecbur olduğum emri yerine getirmişim, belli etmeden sessiz hıçkırıklarla,yinede anlatamam içimi sana,ben farklıyım,bunun sadece farkında olan benim biliyorum,yıllarca sakladım kendimi,benim olmayan hiçbir gülü koklamadım,koklatmadım kendimi,zarif bir ceylan gibi yaşarken hayatımı bir aslana saklamışım gururumu,oysa ne oldu bana bilmem ki,gözlerine bakınca sallandırmışım onurumu,yalvarmayı bilmeyen ben yalvarmışım tutuver gururumu,
İçerim çok karışık gülüm,bilmiyorum kendimi ,yıldızlarımı topluyorum,kapatıyorum kendimi zindanlarına,acaba aldanıyor muyum,kandırıyor mu beni bu sevda ,düşünüyorum gülüm,düşünmem gereken her şeyi düşünüyorum,seviyorum , seviyorum ,
Sevdamı yılarca bekledim ben,sabırla öğüttüm yüreğimi ama hiç çiğnetmedim kendimi ,sadece sevdama adadım gönlümü,çıksın karşıma, gülen gözlerle baksın dedim gözleri, sadece bana bakarken ışıldasın dedim beni ömrüne şiar etsin, benim gibi yaşasın ,benim gibi baksın dünyaya, beni hayatımı yaşasın istedim,sadece benimle mutlu olsun istedim ,ben görmesem de benim olsun istedim,bunu hissetmek istedim,ağlasın istedim omuzlarımda,hayatını benimle paylaşsın istedim,yinede yinede çiğnetemem gururumu istenmediğim gönlü terk ederim kırılırım üzülürüm ,ağlarım ağlatırım şiirlerimle hatta ölürüm hayatta yaşarken,yaşayan bir ölü olurum ama çeker giderim istersen gülüm
Karmaşık duygular içerisindeyim seviliyorum,bunu hissediyorum hatta çok sevildiğimi hissediyorum,beklediğim sevdayı buldum diyorum,sonra düşüyorum yükseklerden,yinede düşsem de kalkıyorum,sevdamı tekrar yeşertiyorum,farklıyım işte gülüm farkımın farkına varacak kadar farklıyım,oysa ben hiç yükselmedim ki düşeyim senden önce, ben hiç bakmadım bir göze ne kadar güzelmiş diye,ben mutlu olmayı aramadım hiç gönüllerde,sadece senin limanına yanaştım,beni saklarsın diye,o kadar mutlu oldum ki seninleyken mutluluktan ağlamak istedim ama korktum anlamazsın diye
Oysa ben çağırmıştım seni, gel artık diye yalvarmıştım Allaha,gönül gözüm görmez olmuşken çıktın sen,kapatmıştım ben sevda denizimi tüm gemilere,sen çıkana kadar sana seslendim gelsin vee çıkartsın beni zindanlarımdan,şiirler yazdım sana gel ey gül yüzlüm gelde kurtar beni yalnızlığım dan,uyuyayım da turna ol,gir rüyalarıma,tut elimden çek beni kuyularımdan,mutluluğa seninle varayım,benim ol sadece benim,benim kutsalım ol,sar beni dünyam gibi,sakın ha bırakma uçurumlarıma,ışık ol geceme,aydınlat karanlığımı,yastığına başını koyduğunda,benim yanımda olduğunu bil,sana sımsıcak sarılan yalnız ben olayım ellerimi tutan sen ol,ışık ol gülüm aydınlat kararan yüreğimi,hercai şarkım ol,çınlat sesinle benliğimi,seni üzeceğim diye kork,benim korktuğum kadar,yıllarca bana adadın kendini şimdi yanındayım sadece seninim de,ağlatma yüreğimi,kabul et de beni,açayım saraylarımı sana gönlümün,yıllanmış şarap gibiyim ben açılmamış duygularım var benim,ben hayatımı bir davaya adamışım,sen çıkana kadar onunla yatmış onunla kalkmışım,emrettiği gibi yaşamışım hayatımı,güllerini hiç inceltmemişim,saklamışım kendimi,ben her geceye benzemem gülüm ayrı kaldırımlar gibiyim ama üzerine basılmamış,sen ağlat ,ama benim ol diye saklamışım kendimi,hiçbir maveraya kapılmamış yüreğim,tertemiz aşkımla beklemişim ben seni
Yüzünü anlatmışımdır bilmem kaç defa yıldızlarıma sayamadım sen yokken ,sana ağlatan şiirler bile yazmışım, üflemişim kendi ömrüme seni ney yapmışım ,ama sen ne kendinin ne sevdamın farkındasın
Hayat senin için yeşeren bir gül gibi başlıyor bilirim,oysa ben seni yüzünü özledim, sevdamı özledim,sana dokunamadığım her günümü cehennem bilirim.
Sana bu mektubu,yüreğimin en zayıf yerinden yazıyorum,gece yarısında,gece yarasına inat yazıyorum bu satırları bilmem okuyabilirimsin bunları sen cesaret edip sunarmıyım sana ama yinede bil ki senin yüreğini taşıyorum ben sen anla diye yazıyorum hatta ağla diye yazıyorum sadece benim için ağla ben seni için çok ağladım gülüm anını bensiz yaşadığın her güne ağla ki gözyaşlarımın hatırı kalmasın
Sana bu mektubu,yüreğimin en zayıf yerinden yazıyorum,sana söylemek isteyip de söyleyemediğim o kadar çok şey var ki anlatamıyorum yıllardır ben vardım Şiilerim vardı ama sen çıkmamıştın yılların çilesini yazsam sana ağlar dayanamazsın her gün aynı güne uyandığımı söylesem anlayamazsın sen hayatı yaşa gülüm ben senin yaşamak istiyorum seninle var olmak seninle olmak senin nefesin senin gözyaşın senin mutluluğun olmak istiyorum
Sana bu mektubu,yüreğimin en zayıf yerinden yazıyorum,yıldızlar yine sohbete dalmış ,bir şarkı duyuyorum benim sesimden ağlamak istiyorum ağlatmak istiyorum geçmişimi
Sana bu mektubu,yüreğimin en zayıf yerinden yazıyorum,beni sevda denizinde boğ diye yalvarıyorum,seslen artık bana ruhunun hicranı benim de,geldim,geldim artık,sen o ağır kaldırımlarda sessizce yürürken, yanında olmasını istediğin bendim, gel dedin geldim de,bir daha senden kopmam, koparsam namus bana ar olsun de ,seni tarihime gömersem ölürüm bende,senin duygularını paylaştım de,yıllarca seni beklemedim ama gel dedin ömrünü almaya değil ömür vermeye geldim de , kabulüne muhtacım de ,sensiz olamam de ……………
Karmaşık duygular içerisindeyim gülüm gece sabaha çekiyor beni,ben seni geceme çekiyorum , Sana bu mektubu,yüreğimin en zayıf yerinden yazıyorum ,inceden inceye sızlıyorum ,bilmem dayana bilirmisin bu sevdama taşıya bilirmisin aşkımı yüreğinde yalnızca, korkuyorum gülüm ömrümü hicranınla doldurursun diye bekliyorum seneler ne verecek ömrüme bir umut yak diyorum sessizce ama galiba ne sen anlıyorsun benim sevdamı ne gölgen ne ömrüm gidiyor benden ne de gözlerin gözlerimden gece sabaha çekiyor gülüm beni ben seni geceme ,ağlıyorum ağlıyorum ağlıyorum sessiz şiirlerle
Sana bu mektubu,yüreğimin en zayıf yerinden yazıyorum gülüm,gece yarısında,gece yarasına inat yazdım bu satırları, yine de anlatamadım sana içimi ve içimdeki seni ,biliyorum, sana son olarak tek kelime söylüyorum ben seni hala çok ama çok seviyorum gülüm,sen benim yüreğimin kendi mezarında açan orkide çiçeğimsin

VAHİT KOÇ

yüregine saglik kardes..

hic kimseyi oldugundan fazla yermemek
hic kimseye oldugundan fazla deger vermemek gerek..!

yüregine saglik kardes..

hic kimseyi oldugundan fazla yermemek
hic kimseye oldugundan fazla deger vermemek gerek..!

Teşekkürler bir ara kimse beğenmeyecek yorum yapmayacak diye korkmuştum

Emeginize sağlık kardeşim

Teşekkürler bir ara kimse beğenmeyecek yorum yapmayacak diye korkmuştum

:)
böyle güzel yürekler yorumsuz kalmamali diye düsünüyorum

Kendi siirleriniz

MollaCami.Com