Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Ne söylesem, boyunumu büküp sabretsem!

Hiçbir zaman şikayet etmesem
Ne gönlümü eğlendirsem ve ne de hevslerime yenilsem
Umutla hayır dilesem, bahtım için kanat edip serinlesem
Ne yaptığımı bilsem, aklı selim olarak idrakimle ikamet etsem
Vicdanımın uysallığında aşk için niyaz edip,hakikate erişsem ve hayata elveda desem

Ne baharlar geldi geçti, zemheri sanki içimdeydi
Ne bir şevk kalbim için kifayet etti, ne hicran aklım için izana yetişti
ne işittiysem, hangi nazar için bir elveda dediysem, suskun köşeler neler söyledi
suya hasret çeşmeler, yaprağını bırakmış şimdi tüm dallar dilendi
Ah sinemi dağlayan akşamlar, yüreğimi yakan anılar ve yaşadığım yalnıllıklar yetti

Bilmem ki niye bu kadar bizarım
Sanki yorgunluk namına artık son durağım, sessizce bahtım için ağlarım
Ne kadar çile varsa, keder her an yanımda, kaldım suskun çığlıkların ahında hazanım
Ne yazsam, aşkın manasında kaybolsam,gönüller baharında süruru yudumlayıp ağlasam
Kalbi inşirah için yalvarsam, gönül kapımın açılması için sabahlara kadar yansam

Hürriyete hasret bir kuşun çırpınışları var ya
Susuz çöllerle serap halin senasında haşyetle yaşanır ve umut şahlanır ya
çığlığın her hali ruhun ikliminde ve sahranın bitap eşkalinde yüreği dağlar ya
Göz yaşarır, dil kurur, kalpte kalmaz artık bir sürur, umut her an kalbi korur yar var ya
Sabrın lehçesi, kanatın şehredilmeye muhtaç payesi, kalp için vuslatı aşkla aralar ya

Vazgeçiren her nevarsa ve hatta her nefes bir kahırsa
Umut ruhunda filizlenmeyi asla beceremiyor ve aklın bir karış havada yol alıyorsa
Nafile yere hülyalarla avunma, idrakin kalbin için bir esin vermiyorsa, her an korku yaşa
Sevginin bahşedilmişliği yüreğinin kuytu köşesinde bir mahkumsa, bihakkın hayıflanma
Aşk; nuruyla muhtedir olan bir şevktir, ancak kul ikliminde takva ile gerçekleşecektir

Mustafa CİLASUN

Kendi siirleriniz

MollaCami.Com