Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

El-hamdulillah…

Yakmadığım bir defter yaprağına yazıyorum seni…içi dolu…satır satır nakşedilmiş isyan…

Hepsi kurşun kalem…kah gözlerin, kah dönen bir semazen…hepsi hepsi kırık bir eylem…

Kaybettiğim yüreğimden yazıyorum seni..kah anne feryatları yükselmiş kah çocuk çığlıkları bu yapraktan…kah Kudüs olmuş gözlerin, kah Grozny olmuş yüreğim…

Kaybettiğim topraklardan yazıyorum seni bu sefer…kayıp defterim elimde; satır aralarında, üç noktalarda konuşmuşum…yollar geçmiş içinden, şehirler yakılmış lakin menzile ulaşılamamış…

Kayıp diyarın atlasını çizmişim bir sayfaya…tozlanmış biraz..

Kimi kelimelerim koyu kalmış silik cümlelerimin yanında…yakmaya kıyamamışım anlaşılan…ve bir anakara üstüne not düşmüşüm “BİZİMDİR..!!!” diye…

Bir damla kan, birazda ah-u efgan dökülmüş resme…

Bocalamışım biraz, sayfalarda…lakin bir yaprağı boş kalmış..işte şimdi onu karalıyorum…haritadan o kanı silmek için uğraşıyorum…kana-kan biçilen toprağı, eşeliyorum belki..sabret “nazlıcanım” ben geliyorum…

Birden Gazze oluyorum…küffara lanet okuyorum…Filistinli yeni doğanın ememediği süt oluyorum…KHattab’la diş biliyor, Cevher ile sebat ediyorum…en çok da “O” nu bekliyorum…

Gözlerim şafakta…Şafak_Sonsuz…tek bir selam bekliyorum artık…yanan yüreğime serin su misali..gelen selamla vurulmayı arzuluyorum..ya bir siyoniste ya da komüniste ölüm kusuyorum..gidenlere ağıt yakarken benliğim yok olur…”Şehadeti “düşünmek bile huzur…

El-hamdulillah…

Kaybettiğim yüreğimden yazıyorum seni..kah anne feryatları yükselmiş kah çocuk çığlıkları bu yapraktan…kah Kudüs olmuş gözlerin, kah Grozny olmuş yüreğim…

....şükür uyanmaya vesile oluyor.grozny,çeçenya.ve gazze..

El-hamdulillah…
yüreğimizin enn derininde hissedebilmek...

Şiir

MollaCami.Com