Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

sana talebem demek yüzsüzlüktür ahmet

Herkesce malumdurki imamı rabbani hazretleri bütün tarikatlarda kutup olarak kabul edilmiş büyük bir zattır.Hocası muhammet baki billah hazretleridir.Talebesini çok iyi yetişdiren Baki Billah hazretleri bir süre sonra bütün salahiyyetini manevi bir işeretle talebesine devreder.O artık talebesinin müridi olmuştur.Bir gün Baki billah talebesi imamı rabbaniyi ziyarete gider. Kapıdaki bekçiye oğlum imam ne yapıyor diye sorar. Bekçi istirahatte olduğunu söyleyince sakın uyandırma ben uyanıncaya kadar beklerim diyor ve kapının eşiğinde beklemeye başlıyor. imamı rabbani uyanınca bekçiye evladım kapıda kim var diye sorar bekçi: efendim hocanız baki billah deyince imamı rabbani koşup hocasının ellerine yapışır ve kapıda beklettiği için üzülür.Hocam keşke içeri girseydiniz beklemeseydiniz der.Hocası ise hepimize ibret olacak şu mısraları söyler:
SANA TALEBEM DEMEK YÜZSÜZLÜKTÜR AHMET. ARZUM TARAFINIZDAN TEVECCÜHDÜR VE HİMMET. ZANNETMEKİ İHTİYACIM OLMADIĞI İÇİN GELMİYORUM. EDEBE RİAYETEN İŞARET BEKLİYORUM ….

SANA TALEBEM DEMEK YÜZSÜZLÜKTÜR AHMET. ARZUM TARAFINIZDAN TEVECCÜHDÜR VE HİMMET. ZANNETMEKİ İHTİYACIM OLMADIĞI İÇİN GELMİYORUM. EDEBE RİAYETEN İŞARET BEKLİYORUM …

Bu sözün üstüne ne söylenebilir ki?.
Allah c.c. şefeatlerine nail eylesin..

Paylaşan şafakvakti kardeşimden de Allah razı ve memnun olsun..

allah sizdende razı ve memnun olsun

:'( Allah razı olsun kardeşim...
ehli maneviyatın halleri bambaşka

SANA TALEBEM DEMEK YÜZSÜZLÜKTÜR AHMET. ARZUM TARAFINIZDAN TEVECCÜHDÜR VE HİMMET. ZANNETMEKİ İHTİYACIM OLMADIĞI İÇİN GELMİYORUM. EDEBE RİAYETEN İŞARET BEKLİYORUM ….

RAHMAN RAZİ OLSUN ŞEFAATLERİNE NAİL EYLESİN CÜMLEMİZİ

:'( Allah razı olsun kardeşim...
ehli maneviyatın halleri bambaşka

Allah razi olsun kardesim.
Demek ki ders almak için yasca büyük olmak degil, ne denir turkçe aklima gelmedi kabiiliyet yada yaratilis mi desek.
Ders büyükten degil, verenden alinir.
Soruma yanit oldu, tesekkurler.

biz bu alemin neresindeyiz, bu zevklerin :'(

İnşallah onlara layık bir talebe ve evlat olmak nasib olur bizede...

Paylaşım için Allah razı olsun kardeşim.

Allah ebeden razı olsun kardeşimizden bu güzel paylaşım için.

Menkıbeler

MollaCami.Com