Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kadınların Erkeklere Denk Ameli

Câbir b. Abdullah (r.a.) anlatıyor: Biz rasülullah ile beraber otururken bir kadın geldi ve rasülullahın huzurunda durup: Esselamü aleyke ey Allahın Rasülü! Ben kadınların sana gönderdiği temsilciyim. Ya Rasülallah; benim bu gelişimi duyup da buna hayret etmeyecek bir kadın yoktur..

Allahü Teala, hem erkeklerin hem de kadınların Rabbi'dir. Adem (a.s) hem erkeklerin hemde kadınların babasıdır. Havva validemiz, hem erkeklerin hem de kadınların annesidir. Erkekler Allah yolunda cihada kalkıp şehid edildikleri zaman, onlar Rab'lerinin katında diridirler ve rızıklandırılırlar. Şehit olmazlarsa onlara senin de bildiğin gibi ecir vardır. Fakat bizler kendimizi onlara adamışız, onlara hizmet ederiz. (bundan dolayı harbe katılamayız.) Bize de sevap varmıdır?

Rasülullah (s.a.v): "Benden o kadınlara selam söyle ve de ki: "Kadının kocasına itaat etmesi ve onların hakkını bilmesi, erkekleri kazandıkları sevaba denktir. Fakat sizden bunu yapan pek azdır."" buyurdu..

((Fazilet Takvimi - 22 Temmuz 2010 // mollacami.net // selmân-i pâk))

evet galiba bunu yapan pek az :(Rabbim cümlemize hayırda yarışmayı onun razı olacağı işleri noksansız yapmayı nasip etsin

Demek ki kadinlarin yaptigi amelde erkeklerin yaptigi amele denk oluyor.

Sorun bunu fark edip uygulayanin az olmasi....
Fark edilmesi istenen ne?
Saygi, itaat boyun egme, ( Allah için sevgiler, )
Bunlari istemeyen nefse karsi savas ayni ayni sevaba denktir vesselam;
Bôyle anliyorum.
Ve bilsek ki nefsimize ragmen, sensin demenin kücülme olmadigi...
Bugunun sorunu kadin diyor "E BEN" calisiyorum, evde calisiyorum
BEN" de aynisini istiyorum.
Boyun egme gidiyor deli nefs geliyor.
Rabbim nefsini egenlerden eyle, yigitlikdir buda bence...

Amin..

Yorumlarınız için teşekkürler..

İslam ve Kadın

MollaCami.Com