Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Etkilemenin 9 Kuralı!

Birilerini etkilemek ister misiniz bilmem ama bugünlerde bunu yapmak için özel eğitim alan çok sayıda insan var.Bakalım bu eğitimde neler söyleniyor:

1_İnsanlar tercihlerini teklifin yapılma şekline göre belirler.(Türkçesi:Göz boyayın!)

2_İnsanlar kaybetmenin önüne geçmek için kazanmak için harcadıklarından daha fazla çaba sarf ederler.(Türkçesi:Korkutun!)

3_Satışı ve itaati artırmak için seçenek sayısını azaltmak gerekir.(Türkçesi:Yolları tıkayın!)

4_İnsanların davranışlarını değişmeye zorlamak tutum ve bakış açılarının da değişmesine yol açar.(Türkçesi:Alternatifleri yok edin!)

5_İnsanlar kendilerini en üst basamakta hissetmek isterler:(Türkçesi:Pohpohlayın!)

6_Din, toplum, aile gibi yüksek değerlerle hitap etmek daha etkilidir.(Türkçesi:İstismar edin!)

7_İnsanlar sahip oldukları şeyin değerini olduğundan fazla düşünmeyi tercih eder.(Türkçesi:Kandırın!)

8_Bir grubu etkilemek, bireyi etkilemekten daha kolaydır.(Türkçesi:Grup baskısı oluşturun!)

9_İnsanlar bir grubun parçası olmak için birçok şeyi gözden çıkarırlar.(Türkçesi:Sürüye dahil olmaya zorlayın!)

İşte kurallar bunlar yorum sizin...

(alıntıdır)

vel hasılı kelaam

1-Göz boyayın!
2-Korkutun!
3-Yolları tıkayın!
4-Alternatifleri yok edin-!
5-Pohpohlayın!
6-İstismar edin!
7-Kandırın!
8-Grup baskısı oluşturun!
9-Sürüye dahil olmaya zorlayın!