Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

HATİM-İ ESAM'IN NAMAZI

Usam bin Yusuf hazretleri, Hatim-i Esam hazretlerinin mescidine geldi. Hatim-i Esam'a sordu:

- Siz namazı nasıl kılarsınız?
-Namaz vakti gelince, hem zahiren hem de batınen abdest alırım.
- Bu iki abdest, nasıl olur?
- Zahiri abdest, belli organlarımı su ile yıkarım. Batını abdeste gelince , organlarımı tevbe, pişmanlık ile; dünya ve baş olma sevgisi, mahlukun övmesini, kin ve hasedi terketmek suretiyle yıkarım.

Kabey'i gözümün önünde tutarım, Allahü tealanın beni gördüğünü düşünürüm. Cennetin sağımda, Cehennemin solumda, Azrail aleyhisselamın arkamda olduğunu ve sanki ayağımı Sırat Köprüsü'ne koymuş olduğumu, kıldığım bu namazım son namazım olduğunu kabul ederim.

Sonra niyet eder, tekbir alırım. Namazda okurken tefekkür ederek okurum. Tevazu ile rükua giderim. Tezarru ve yakarma halinde secde yaparım. Ümit ile teşehhüdde otururum. İhlas ile selam veririm
İşte 30 seneden beri benim kıldığım namaz böyledir.

Bunun üzerine Üsam bin Yusuf buyurdu ki:
"Bunu herkes yapamaz."

Hocalarimizdan duydugumuz gibi, yalniz Hatem-i Esam hazretlerine ait oldugunu bilmiyordum..

Cenab-i Hakk namazlarimizi huzuruna kabul buyurur insaAllah..

Paylasim için saolun..

ALLAH (c.c.) razı olsun o kullarından, yaşamlarıyla hala anılıyor ve
gönüllerde yer buluyorlar. Ne güzel o kullarına Rabbimin, selam olsun
derken, böyle maneviyat dolu paylaşımı taşımanız ve emek sarfetmeniz
ve bizlere okutma fırsatı verdirdiğiniz için sizden de ALLAH (c.c) razı olsun.

muradd

sagolun kardeşim

teşekkürler kardeşim

teşekkürler kardeşim

Allahım cülemize böyle namaz kılmayı nasib etsin. Allah razı olsun

Huşu içinde namaz kılmak insana ömürde bir kere nasip olur derler...ne kadar doğru bilemiyorumm??aynayı kendime tutuyorum ve namazda neler aklıma geliyo neleer :(kendime kızıp namazda bir daha tek rabbimi aklıma getireceğim desemde olmuyo :'(ben ve ben gibi olan kardeşlerim adına cümlenizden dua bekliyorum Rabbim öyle bir namazı nasip etsiinn
paylaşım için teşekkürler

Menkıbeler

MollaCami.Com