Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

tarih

Geçenlerde bir sinemaya gittim. Filmin birinci yarısını seyrettikten sonra verilen arada dışarı çıkanlardan bazıları film tekrar başlayınca, karanlıkta önlerini göremeyip oturanların ayaklarına basa basa yerlerine geçmeye çalıştılar. Yer arayanlardan biri kulağıma eğildi, “Demin ayağınıza bastım mı? ” diye sordu. Ben “evet” deyince karısına döndü, “Gel Rebeka! Yerimiz bu tarafta” diye seslendi. Kadın ayağıma basarak yerine geçti. Öfkeyle, “Demin sorunca özür dileyeceksiniz sandım dedim. Adam zeytinyağı gibi üste çıktı, “Siz bizden özür dileyin” diye konuştu. Hayretle, “Niye? ” diye sordum. “Tarihi okursan anlarsın! ” demesin mi! Adlarından onların Ermeni olduklarını anlayan arka sıradaki biri, “Siz Azerilerden özür dilediniz mi? ”diye bağırdı. “Kendi yaptıklarınızı unutmayın. Konsoloslarımızın ne günahı vardı? ” diye sordu öteden bir başkası. Üç beş seyirci, “Susun da film seyredelim. Biz buraya tarih okumaya değil, film izlemeye geldik” demeseydi iş daha da uzayacak, fenaya varacaktı :)

:) :) :)

tarih okunmasına okunuyor hatta okullarda ders olarak öğretiliyor.Ama bır sorun var.Yalan yanlış carpıtılmış hıkayeler tarıh dıye öğretılıyor...Tek kelıme le yazık

Fıkra Gibi

MollaCami.Com