Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


Hayatın merkezinde siz varsınız...

bilindik bir yazı ama güzel, paylaşmak istedim :)

HAYATIN MERKEZİNDE SİZ VARSINIZ

Halinden memnun olmayan bir taş ustası varmış. Gün boyunca koca koca kayalara şekiller verirmiş. Ama mutsuzmuş. Aldığı ücret ve yaptığı işi beğenmiyormuş, daha iyi bir yaşam özlemi içindeymiş.

Bir gün gene kavurucu güneşin altında çalışırken “keşke” demiş “güneş gibi güçlü olsam, o zaman çok mutlu olurdum” ve sözünü bitirir bitirmez güneş oluvermiş.

Çok şaşırmış ama kendini iyi hissetmiş, başlamış dünyayı ısıtmaya, derken bir süre sonra hava bulutlanmış ve ışınlarını Dünya’ya ulaştıramaz olmuş.

“ah” demiş “keşke bulut olsam, çünkü o daha güçlüymüş”. Ve bir anda bulut olmuş, her yeri örtmüş doyasıya. Ama çok uzun sürmemiş mutluluğu. Başlamış yağmur olup yağmaya. Önceleri hoşuna gitmediyse de bu durum, sonraları hoşuna gitmiş. Akıp gidiyor, karşısına ne gelirse önüne katıp sürüklüyormuş. Çok hoşuna gitmiş bu durum. Derken sular en sonunda kayalara gelmiş dayanamamış, kayaları geçemez olmuş.

“Ahh” demiş “keşke bu kayalar gibi güçlü olabilsem, ne güzel olurdu” ve hemen kaya oluvermiş. Çok mutlu olmuş, bütün heybetiyle kasılmaya başlamış ki elinde keskisi bir taş ustası gelmiş ve başlamış kayayı parçalamaya. Adam panik içinde “ya, bu taş ustası benden güçlü şuraya bak beni parçalıyor, ben bir şey yapamıyorum

Keşke gene taş ustası olabilsem” demiş ve bir anda elinde keski bir kayanın başında buluvermiş kendini. Ve bir daha hiç mutsuz olmamış

Gerçekten güzel bir paylaşım teşekkürler kardeşim..

Bardağın boş tarafı ile meşgulken sahip olduğumuz değerleri gözden kaçırabiliyoruz,sonra da mutsuzluğumuzun nedenlerini sorguluyoruz.. Rabbim gaflete düşüp, küfran-ı nimette bulunmaktan muhfaza eylesin..

Selam ve dua ile...Gerçekten güzel bir paylaşım teşekkürler kardeşim..

Bardağın boş tarafı ile meşgulken sahip olduğumuz değerleri gözden kaçırabiliyoruz,sonra da mutsuzluğumuzun nedenlerini sorguluyoruz.. Rabbim gaflete düşüp, küfran-ı nimette bulunmaktan muhfaza eylesin..

Selam ve dua ile...
Aminn kardeşim.Kardelen54 çok teşekkürler...

güzel duaların için Amin diyorum ahuzar :)

beğenmenize sevindim, inşAllah yakın zamanda yine yeni paylaşımlarım olacak :)

teşekkürler kardeşim paylaşımın güzeldi..

çok guzel bi hikaye ama malesef kendi güzellıklerımızın farkına varıpta mutlu olamıyoruz kaybettığımız zaman değerını anlıyoruz

inşAllah bundan sonra herşeyi vaktinde kavrar, vaktinde yaşar, vaktinde karşılığını alırız :)

ben teşekkür ederim ;)

Güzel bir yazı paylaşımınıza teşekkürler ;)


Kişisel Gelişim

MollaCami.Com