Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

ErkekLer Neden KAdınLarı DinlemezLer ?

ErkekLer Neden KAdınLarı DinlemezLer ?

Kadınlar birşey anlatırken laflar erkeğin bi kulağından girip diğerinden çıkar..

Acaba kadın sesi ile erkek kulağı arasında bir tonal fark mı var?
Yada frekanslar tutmazda erkek kadının dediini anlamaz mı?

hanımınız durmadan 'neden beni hiç dinlemiyorsun?' gibi laflar ediyorsa bu konuyu değerlendirme zamanı gelmiş demektir..

Geçtigimiz yıl ingilteredeki Sheffield Universitesi Psikiyatri laboratuarında yapılan araştırmaya göre kadın sesi ile erkek sesi bir erkeğin beyninde farklı bölgeleri aktive ediyor.
Bilim adamlarının bulgularına göre kadın sesleri erkek beyninde kompleks seslerin islendiği bölgeyi harekete geçiriyor. bu bölgede ise müzik, gürültülü gibi karmaşık sesler analiz ediliyor.
Erkek sesi ise bir erkeğin basit görsel işlemleri yaptığı beyin bölgesini uyarıyor. buna göre kadın sesi erkek için kavraması zor ve kompleks bir tanıya sahip...

Dahasıda var. 2001'de Indiana universitesinde yapılan bir araştırmaya göre, kadın ve erkeğin dinleme ve anlatılanı takip etme alışkanlıkları da farklı, araştırmada 20 erkek ve 20 kadına bir romandan bir pasaj okunur. metin dinletilirken bir yandan da beyinlerinin MR'i çekiliyor.

Sonuç şaşırtıcı..
Erkeklerin büyük çoğunluğunda beynin sol lobunda aktivite görülürken, kadınlarda da her iki beyin lobunda da eşit aktivite izleniyor. Yani bir erkeğin anlatılan şeyi algılayış tarzı da kadınlardan farklı..

Kısacası, bir dahaki sefere hanımınızın gönlünü almak için " HAYATIM, SENİ DİNLEMEK İÇİN ÇOK UĞRAŞIYORUM AMA BEYNİM YETERSİZ KALIYOR, AFFET BENİ " deyip televizyon izlemeye devam edebilirsiniz...
:D

ee bir lob un nesi var iki lobun sesi var :D :D :D
güzelmiş teşekkürler

çok hoşuma gitti ellerine sağlık kardeşim :)

Bu mazareti bildiren erkekler tam yandi! ;D
Cünkü kadinlar pes etmez, beyni niye yetersiz diye doktor doktor gezdirir kocasini!!!! ;D ;D ;D

bu lafı söylecek babayğit varmı acaba _? :D :D

teşekkürler aliemin kardeşim :D

ben varım ben....

çok hoşuma gitti ellerine sağlık kardeşim :)

Cünkü kadinlar pes etmez, beyni niye yetersiz diye doktor doktor gezdirir kocasini!!!! ;D ;D ;D

tuttum bu yazıyı ;D

aliemin kardesim damardan girmissin
bayanlar arasinda zirve yapar bu konu ;)

saka bi tarafa olayin gerceklik payi olsada
sadece 20'ser kisiyle yapilan test 100 de 100 tutmaz
yüzdelikde verilmemis zaten

teşekkürler degerli kardeşim

tuttum bu yazıyı ;D

haha gururuna yedirip diyemez çoğu beyni yetersiz kalıyormuş :)

süper yazı emeklerinize sağlık..

Ilgincmis,
tesekkurler,

Niye dinlemezler ? işlerine gelmediği için,
yoksa hepsinin beyni iyi çalışıyor çoğunluk olarak ,100 de beş i belki konuyla ilgilidir.

erkekler için güzel kaçış taktiği :)
Kısacası, bir dahaki sefere hanımınızın gönlünü almak için " HAYATIM, SENİ DİNLEMEK İÇİN ÇOK UĞRAŞIYORUM AMA BEYNİM YETERSİZ KALIYOR, AFFET BENİ " deyip televizyon izlemeye devam edebilirsiniz...

İlginç Yazılar

MollaCami.Com