Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

e-Kitap oluşturmak isteyenlere...

Öncelikle e-kitap (elektronik kitap) yapmak istediğiniz eseri veyahut yazı dizisini herhangi bir ofis programında yazmalısınız. Kolay ve ücretsiz bir elektronik kitap hazırlama tekniği için MS Reader uyumlu (.LIT uzantılı) elektronik kitap yapmaktan bahsedeceğiz.

Microsoft Word programınızın 2000 veyahut 2002 (XP) olması gerekiyor ki Microsoftun sitesinden indireceğimiz eklenti düzgün çalışabilsin. Read in Microsoft Reader add-in for Microsoft Word eklentisini bilgisayarınıza indirmek için tıklayın!

Açılan sayfanın sağ tarafında, DOWNLOAD yazısının altındaki WordRMR.exe dosyasına tıklayıp bilgisayarınıza indirin.

Bilgisayarınıza kaydettiğiniz dosyaya çift tıklayarak eklentiyi kurun. Bu arada word açık olmasın.

Eklentinin kurulumunu başarıyla tamamladıktan sonra Word'u açtığınızda araç çubuğunda simgesini göreceksiniz. Word'da yazıp kitap haline getirmiş olduğunuz word sayfaları bu simgeye tıkladığınızda eklentinin sayfası açılacak ve;

Title: Kitabınızın adı
Author: Yazarı
File name: .LİT uzantılı olarak dosya adı

This Computer bölümünden Belgelerim (My Documents) / My Library seçeneğini lit dosyasının kayıt edileceği yer olarak seçip OK ile onaylayın...

Son olarak kitabınızın başarıyla oluşup oluşmadığını gösteren pencere çıkacak, onu da onaylayın; e-kitabınız hazır demektir.

Fakat bu kitabı okuyabilmek için MS Reader programına ihtiyacınız var. Onu da aynı şekilde indirmek için tıklayın! ve bilgisayarınıza kurun..

E-kitabınız okunmaya da hazır...

Yapmayı deneyipte başarılı olan var mı acaba?

Ben daha önce kafayı takmıştım bunun diğer versiyonuna ama becerememiştim. :)

Oldukça kolay aslında, ben denedim oldu. :)

Peki ben de el atayım bakalım.

TEŞEKKÜRLER...

bende yaptım bişeyler oldu galiba ::) ama ne işe yarıyo bu ;D ;D ;D

verdidğin bilgiler ışığnda denemekte fayda var belki e.kitap yazarız.

TEŞEKKÜRLER...

PC Ipuclari

MollaCami.Com