Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

fakir genç acaba ne yapmış olabilir??

Padişah kızını evLendirecekmiş.
Bir yarışma yapıLmış ve fakir bir köyLü yarışmayı kazanmış.
Fakat padişah bu adamı damatı oLarak istemiyormuş ve ona demiş ki:'Yarın haLkın önünde bir kura çekeceksin. İki kağıt oLacak, birinde evet, diğerinde hayır yazacak. Eveti çekersen kızımLa evLenirsin, hayırı çekersen evLenemezsin.' demiş.
Padişah evLendirmek istemediği için iki kağıdada hayır yazdırmış. Bunu padişahı sevmeyen bir görevLi öğrenmiş ve herşeyi deLikanLıya anLatmış. Çocuk tşk etmiş.
Bir pLan kurmuş.
Ertesi gün kura çekiLmiş ve deLikanLı padişahın kızıyLa evLenmiş. Sizce ne yapmış oLabiLir?

CevapLarınızı bekLiyorum...

Seçtigim kagıdı elime alırım derim ki önce digerini açalım. Nasıl olsa digerinde hayır yazıyor orda hayır yazıyorsa bende ki kagıtta da evet yazıyordur derim bende ki kagıdı açmaya luzüm bile yok. Tabi Padişahta itiraz edecek degilya yoksa rezil olur.

Böyle bir mantık yürüttüm artık ne kadar dogru. ::) ???

Seçtigim kagıdı elime alırım derim ki önce digerini açalım. Nasıl olsa digerinde hayır yazıyor orda hayır yazıyorsa bende ki kagıtta da evet yazıyordur derim bende ki kagıdı açmaya luzüm bile yok. Tabi Padişahta itiraz edecek degilya yoksa rezil olur.

Böyle bir mantık yürüttüm artık en kadar dogru. ::) ???

bende böyledir diye düşünüyorum ama ???

iki kağıtdada hayır yazıyo kağıtlardan birini adam yutuyo, diğerine bakıyolar 'hayır' demekki ben evet yazanı yuttum diyoo. ;)

EWET ARKADAŞLAR DOĞRU BİLDİNİZ
TEBRİKLER Gök_Sultan, Şüheda ve Cennet Irmağı

tüh geç kalmışım ::)

tüh geç kalmışım ::)

yalnız değilsin :-\ :(

yalnız değilsin :-\ :(

yazık size :'(

iyide ben o saatlerde online olamıyorum ki :'( :- \

Zeka Mantık Soruları

MollaCami.Com