Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Bakımlı balık gördünüzmüü :)))

Orta Amerika açıklarında, özellikle de Costa Rica ve Cocos Adası yakınlarında yaşıyor. Aslında sıradan bir balık. Vatoz balığı türünden. Ama öyle bir özelliği var ki, onu tüm diğer balıklardan farklı kılıyor. Denizlerde onunki gibi dudakları olan başka bir canlı yok. Bedenine göre kocaman dudakları var...

Üstelik öylesine kırmızı ki, deniz bilimcileri bu renge "Hollywood kırmızısı" diyorlar.

Yüzmeyi pek sevmeyen, oldukça derinlerde yaşayan "kızıl dudaklı" balığın dudaklarının neden bu denli kırmızı olduğu ise hala açıklanamadı. Ancak Costa Ricalılar ona "Denizlerin Mick Jagger"ı diyorlar.

ilginç bişiymiş...tşkkrlr...

Bu bakımlı balığı ilk defa vesilenizle görüyorum :)

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Rabbim bu balığa bizim bilmekten ve görmekten aciz olduğumuz nice hikmetler bahşetmiştir kim bilir.
Paylaşım için teşekkürler kardeşim. Ayrıca nedenini öğrendiğinizde bizimle de paylaşırsanız seviniriz. :)

Yorumlarınız için teşekkür ederim.Öğrendiğimde tabiki paylaşırım kardeşim. ;) :)

ya çok şeker:)

Rabbim bu balığa bizim bilmekten ve görmekten aciz olduğumuz nice hikmetler bahşetmiştir kim bilir.
Paylaşım için teşekkürler kardeşim. Ayrıca nedenini öğrendiğinizde bizimle de paylaşırsanız seviniriz. :)

Çok hoşmuş,tekrar teşekkürler..:)

Biraz sinirli galiba :)

dudaklarıda pek şeker ;D emeklerinize sağlık

Yorumlarınız iin teşekkür ederim sevgili neyzen.lal,serapta bir damla ve zeynep88 bakan gözlerinize sağlık.

( oldukça derinlerde yaşayan "kızıl dudaklı" balığın dudaklarının neden bu denli kırmızı olduğu ise hala açıklanamadı.)
Nedenini bulduğum en kısa sürede muhakkak paylaşıcam inanın bende çok merak ediyorum. :D

Hem bilgilendik hem tebessüm ettik :) teşekkürler

Ben teşekkür ederimmm :)

İlginç Resimler

MollaCami.Com