Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


Tesadüfmü acaba

Hiçbir şey tesadüf değil !
Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanıyorsanız, siz de benim gibi bu yazıyı çok seveceksiniz...
"Bazen hayatımıza giren öyle insanlar olur ki; onların belli amaca hizmet etmek, bize bir ders vermek, kim olduğumuzu ya da olmak istediğimizi bulmamıza yardım etmek için bizimle olduklarını yüreğimizin derinliklerinde hissederiz.
Bu insanların kim olacağını asla önceden kestiremezsiniz; belki o da arkadaşınız, komşunuz, uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınız ya da belki de sadece göz göze geldiğiniz bir yabancı...
Her kim olursa olsun, o kader anında hayatınızın bir biçimde etkileneceğini bilirsiniz. Bazen de hayatınızda öyle olaylar yaşarsınız ki; o anda bu olaylar size korkunç, acı dolu, haksız gibi görünür.
Ancak fırtına dindikten sonra; bütün bu olayların üstesinden gelmemiş olsaydınız, asla potansiyelinizin, gücünüzün, azminizin ve yürekliliğinizin farkına varamayacağınızı anlarsınız.
Her olayın bir gerçekleşme nedeni vardır.Hiçbir şey tesadüfen, kötü ya da iyi şans nedeniyle gerçekleşmez. Hastalık, yaralanma ve deneyimsizlikler, ruhumuzun sınırlarını test eden olaylardır.
İster olaylar, ister hastalıklar, ister ilişkiler olsun, bu küçük testler olmasaydı hayat hiçbir yere varmayan düz ve sıkıcı bir yol gibi uzayıp giderdi. Güvenli ve rahat, ancak boş ve gayesiz...
Yaşamınızı, başarılarınızı ve düşüşlerinizi etkileyen insanlar, kimliğinizi yaratan insanlardır.
Kötü tecrübeler bile birilerinden öğrenilebilir. Bu dersler en zor, ancak büyük bir ihtimalle en önemli olanlardır.
Eğer biri sizi kırar, ihanet eder ya da üzerse, size güveni ve kalbinizi açtığınız birine karşı dikkatli olmayı öğrettikleri için onları affedin.
Eğer biri sizi severse, siz de bunun karşılığında onu koşulsuz sevin; sadece onlar sizi sevdiği için değil, size sevmeyi ve onlar olmadan göremeyeceğiniz ya da hissedemeyeceğiniz şeylere kalbinizi ve gözlerinizi açmanızı öğrettikleri için.
Her günün tadını çıkarın.ama düşüne düşüne. Her anın değerini bilin ve belki de tekrar yaşayamayacağınız bu andan alabileceğiniz en fazla şeyi almaya bakın.
Daha önce hiç konuşmadığınız insanlarla konuşun, onları dinleyin, zincirlerinizi kırın ve gözünüzü zirveye dikin.
Başınızı dik tutun, çünkü bunun için her türlü hakkınız var. Büyük bir insan olduğunuzu tekrarlayın ve kendinize inanın.
Eğer kendinize inanmazsanız, hiç kimse size inanmaz.

-Alıntı-

Çok güzeldi.Ellerinize sağlık.Bunları bizlerde yaşıyoruz.Her zaman her şeyde olumlu olsak.Her şerde bir hayır vardır desek.Bu yaşadıklarımızın bize ne kadar faydası olduğunu anlayabilsek hiç isyan edermiyiz acaba?


Eğer biri sizi kırar, ihanet eder ya da üzerse, size güveni ve kalbinizi açtığınız birine karşı dikkatli olmayı öğrettikleri için onları affedin

eyvallah okuyan gözlerinize sağlık kardeşim

Eğer kendinize inanmazsanız, hiç kimse size inanmaz.

Öyle elbette :)
Güzel bir yazı, paylaşım için teşekkürler...


Eğer kendinize inanmazsanız, hiç kimse size inanmaz.

Öyle elbette :)
Güzel bir yazı, paylaşım için teşekkürler...


Rica ederim Eyvallah okuyan gözlerinize sağlık

Elbette tesadüf değildir; hiçbirşey sebepsiz değildir, dünya üzerinde herşey hikmetler zinciridir, Rabbimiz ol demiştir, o an olması gereken olmuştur.
Yaşadığımız her anın en hayırlı şekilde geçmesi dileğiyle...

Paylaşım için teşekkür ederiz...

Rica ederim kardeşim
sizinde Yaşadığımız her anın en hayırlı şekilde geçmesi dileğiyle...

:)inanın ben buyazılanlrı son iki yıldan beri naçizane yapmaya çalışıyorum kendimi daha iyi hissediyorum bence okuyan herkes yapabildiği kadar yapsın :)

O halde
Okumak ve okuduklarımızı yapmak uygulamak dileği ile...


Kişisel Gelişim

MollaCami.Com